Bakan Soylu Bursa'daki operasyonu tebrik etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da ve İstanbul’da yapılan uyuşturucu operasyonlarında toplam 268 kilogram 920 gram metamfetamin ve 555 kilogram 500 gram kimyasal maddenin ele geçirildiğini duyurdu.

Bakan Soylu Bursa'daki operasyonu tebrik etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da ve İstanbul’da yapılan uyuşturucu operasyonlarında toplam 268 kilogram 920 gram metamfetamin ve 555 kilogram 500 gram kimyasal maddenin ele geçirildiğini duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da ve İstanbul’da yapılan uyuşturucu operasyonlarında toplam 268 kilogram 920 gram metamfetamin ve 555 kilogram 500 gram kimyasal maddenin ele geçirildiğini duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Soylu, “Bursa’da, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 3 Ekim’de yapılan operasyonda 20 kg metamfetamin ele geçirildi. Devam eden operasyonda, 5 Ekim’de İstanbul Büyükçekmece’de; 248 kg 920 gr metamfetamin, 555 kg 500 gr kimyasal madde ele geçirildi. Yabancı uyruklu 2 kişi gözaltında. Bursa ve İstanbul Emniyetimizi ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

BURSA'DA 20 KİLOGRAM ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 Ekim’de otomobil ile yüklü miktarda uyuşturucu madde taşındığı bilgisi üzerine fiziki ve teknik takibe başlamıştı.  Drone destekli yapılan takip sonucu polis ekiplerini fark eden şüpheli ile polis ekipleri arasında kovalamaca yaşanmıştı.  Kısa süren kovalamaca sonrası şüphelinin bulunduğu otomobilin önü kesilerek durdurulmuş,  spor çanta içinde 20 kilogram metamfetamin ele geçirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER