Bursa'da tek motorlu uçak düştü!

Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düşerek yanmaya başladı.

Bursa'da tek motorlu uçak düştü!

Bursa’da tek motorlu bir uçak yerleşim yerlerinin bulunduğu bölgeye evlerin arasına düştü. 
Yunuseli havalimanına inmeye çalıştığı tahmin edilen tek motorlu bir uçak, Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesinde evlerin üzerine düştü. Büyük bir gürültüyle düşen uçak alev alev yanmaya başladı.

Çıkan alevler ve oluşan enkazda vatandaş olup olmadığı henüz netlik kazanmazken, bölgeye hem havadan hem de karadan çok sayıda yangın söndürme ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Uçağın düşmesiyle birlikte büyük bir korku yaşayan mahalle sakinleri evlerinden çıkarak güvenli bölgelere kaçtı.

---YENİ DETAYLAR

Bursa’da tek motorlu bir uçak yerleşim yerlerinin bulunduğu bölgeye evlerin arasına düştü.

Yunuseli havalimanına inmeye çalıştığı tahmin edilen tek motorlu bir uçak, Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesinde evlerin üzerine düştü. Büyük bir gürültüyle düşen uçak alev alev yanmaya başladı. Çıkan alevler ve oluşan enkazda vatandaş olup olmadığı henüz netlik kazanmazken, bölgeye hem havadan hem de karadan çok sayıda yangın söndürme ve kurtarma ekibi sevk edildi. Uçağın düşmesiyle birlikte büyük bir korku yaşayan mahalle sakinleri evlerinden çıkarak güvenli bölgelere kaçtı.

MUHTARDAN AÇIKLAMA

Uçağın düştüğü Bağlarbaşı Mahallesi muhtarı Hüseyin Gümüşsoy, yaptığı ilk açıklamada, uçaktaki iki pilotun hayatını kaybettiğini mahalle sakinlerinden ise henüz bir can kaybı bilgisi olmadığını bildirdi. Uçağın, 5 araç ve 2 evin üzerine düştüğünü ve araçlardan ikisinin tamamen yandığını belirtti. Arama kurtarma ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER