WhatsApp kanallar özelliği Türkiye'ye geldi. Whatsapp Kanallar özelliği nasıl açılır, ücretli mi?

Türkiye'de bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanan WhatsApp kanallar özelliği sayesinde, kullanıcılar takip ettikleri kuruluş ve kanallardan son güncellemeleri daha hızlı alabilecek. Peki, Whatsapp Kanallar nedir? Whatsapp Kanallar nasıl açılır? Whatsapp Kanallar ücretli mi?

WhatsApp kanallar özelliği Türkiye'ye geldi. Whatsapp Kanallar özelliği nasıl açılır, ücretli mi?
banner58

WhatsApp yeni Kanallar özelliğini daha fazla kullanıcıya sunuyor. Meta'nın sahip olduğu mesajlaşma uygulaması yaptığı açıklamada, kanallar özelliğini 150'den fazla ülkeye genişlettiğini duyurdu.

Kanallar özelliği uygulamada ayrı bir sekmede yer alacak ve başkaları takip ettiğiniz kanalları göremeyecek.

Kişisel Bilgiler Görünmeyecek

Ayrıca, telefon numaranız gibi hesabınıza ait kişisel bilgiler yöneticiler veya takipçiler tarafından görülemeyecek.

WhatsApp, daha geniş çaplı kullanıma sunmanın yanı sıra, özelliğe birkaç yeni geliştirmenin geleceğini de duyurdu.

Gelişmiş Filtreleme Özelliği

Bunlar arasında, kanalları ülkelere göre filtrelemenize olanak tanıyan ve aynı zamanda yeni, en aktif ve popüler kanalları sıralamanıza olanak tanıyan gelişmiş bir filtreleme yer alıyor. Ayrıca artık kanallardaki gönderilere tepki vermek için emoji de kullanabiliyorsunuz.

Öte yandan kanalları yöneten yöneticiler artık platform gönderiyi sunucularından silmeden önce 30 güne kadar paylaşımlarını düzenleyebilecekler.

Nasıl Kanal Açılır?

WhatsApp kanallar özelliği güncelleme yapılmış olan cihazlarda, 'Durum' alanının altında bulunan 'Kanal' kısmından açılıyor. Kanal kısmından yeni kanal oluştur tıklanarak, kanal açma işlemleri yapılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER