9’uncu gün: Aramalar hız kesmeden sürüyor

Uludağ'da Kayıp 2 Dağcıyı Arama Çalişmalari 9'uncu Gününde De Tüm Hızıyla Devam Ediyor. 37 Yaşındaki Efe Sarp'a Ait Kırmızı Mont, Yeşil Bere Ve Anahtarlığın Bulunduğu Kürekli Şelalesi Ve Dere Yatağının Bir Kilometrelik Alanında Yoğunlaşan Ekipler, Çalişmalarini Burada Karadan Ve Havadan Devam Ettiriyor.

Bursa’da 1 Aralık günü Uludağ zirveye tırmanmak için hareket eden ve daha sonra haber alınamayan Efe Sarp (37) ve Mert Alpaslan’ın (31) arama çalışmaları 9’uncu gününe girmiş durumda. Kayıp dağcılardan Efe Sarp’a ait kırmızı mont ve yeşil berenin bulunduğu Uludağ’ın 8 kilometre kuzeybatısındaki bölgeye yoğunlaşan ekipler sabahın ilk ışıklarıyla yeniden faaliyete başladılar.

85 Jandarma Özel Harekat Timi, 25 Jandarma Arama Kurtarma, 50 AFAD, 55 kişilik sivil arama kurtarma ekibi olmak üzere toplam 215 personel, bir adet insanlı keşif uçağı (JİKU) 2 helikopter, bir de termal metal dedektörlü drone ile arama kurtarma çalışmalarına devam ediliyor.

Uludağ’da aramaların 9’uncu gününde hava sıcaklığı -2 olarak ölçülürken, havanın açık olmasıyla beraber ekiplerin çalışmalarına gün boyu devam edeceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER