Atlı polisler Bursa sokaklarında

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'İN ARDINDAN BURSA'DA DA ATLI POLİSLER SOKAKLARDA YERİNİ ALDI. BURSA'NIN EN İŞLEK CADDELERİNDEN PARKLARINA, SOKAKLARINDAN TOPLUMSAL OLAYLARA DA BİRÇOK BÖLGEDE ATLI POLİSLER GÖREV ALACAK.

İlk olarak 1995 yılında Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde ’Atlı Polis Eğitim Merkezi’ olarak kuruldu. Daha sonraları İzmir, Antalya, Kayseri ve İstanbul’da kurulan atlı polis ekipleri, şimdi de Bursa’da kurularak göreve başladı. Görev maksadı toplumsal olaylara müdahale ve önleyici atlı polis devriye hizmetleri olarak maçlarda stat çevresinde, parklarda, resmi bayram ve törenlerde ve motorlu araçların giremediği yerlerde aktif olarak kullanılacak.

1,80 metre boyda olan atlar, soğukkanlı ve heybetli duruşlarıyla vatandaşların dikkatini çekiyor. Binicileri ise çevik kuvvet personeli arasından seçiliyor. Biniciler, 4 aylık temel eğitim kursuna ve imtihana tabi tutuluyor. Bursa’da Kültür Park’ta devriye gezen atlı polisleri gören vatandaşlar, telefonlarına sarılıyor. Kimi uzaktan izlemekle yetinirken, kimi ise uzun süre atların arkasından yürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER