Bakan Kurum: “Çekirge Teras, Bursa’nın ekolojik koridoru olacak”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bursa’da Çekirge Teras Projesini yerinde inceleyerek, ilk fidanı toprakla buluşturdu.

Bakan Kurum: “Çekirge Teras, Bursa’nın ekolojik koridoru olacak”

Bir dizi program için Bursa’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Çekirge Teras Projesi’ni yerinde inceledi. Daha önce otel olarak planlanan ve yıllardır atıl vaziyette bulunan alan, yüzde 70 yeşil olacak. 41 bin metrekarelik alana 215 araçlık otopark, kütüphane, kıraathane, sosyal faaliyet alanları ve sanat merkezlerinin olacağı Çekirge Teras Projesi 2023 yılında hizmete açılması planlanıyor.

"Proje ile Uludağ rüzgarını şehre alabileceğimiz ekolojik koridoru oluşturmuş olacağız"

Bu çalışmayı Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüklerine dikkat çeken Kurum, “Ben belediye başkanımıza, valimize, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi yıl sonuna kadar büyük ölçüde tamamlayıp, 2023 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yapmış olduğumuz Millet Bahçesi ile birlikte aslında Bursa’nın merkezinde ekolojik bir koridoru da hayata geçirmiş olacağız. Bursa merkezdeki Millet Bahçesi, Kültürpark’la başlayan Çekirge Teras Projesi ile devam eden, Uludağ rüzgarını şehre alabileceğimiz ekolojik koridoru oluşturmuş olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER