Bursa'da aranan şahıslar polise kurşun yağdırdı!

Bursa’da farklı suçlardan aranan şahısların peşine düşen polis, 10 kilometrelik kovalamacanın ardından şahısları kıstırdı. Yakalanacağını anlayan zanlılar, polise kurşun yağdırdı. Suç makinesi olan şahıslardan biri ayağından vurularak yakalandı. 

Bursa'da aranan şahıslar polise kurşun yağdırdı!

Yıldırım’a bağlı 75’nci Yıl mahallesinde 27 yaşındaki suç makinesi F.T’nin bir otomobilin içerisinde olduğunu fark eden polisler, aracı durdurmak istedi. F.T ve otomobildeki 3 kişi dur ihtarına uymayıp kaçmaya başladı.

Yaklaşık 10 kilometre süren kovalamacanın ardından bir kum tepesinde asılı kalan otomobil polisler tarafından ablukaya alındı. Yakalanacağını anlayan F.T isimli zanlı polis araçlarının üzerine kurşun yağdırmaya başladı. Yaşanan silahlı çatışma, zanlının ayağından vurularak etkisiz hale getirilmesiyle son buldu.  

YARALI HALDE KAÇMAYA ÇALIŞTI
Çatışmada yaralanan F.T, polislerden kaçmayı sürdürdü. Ekiplerin bir kısmı zanlıyı takibi sürdürürken bir başka ekip ise çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde çalılık bir alanda saklandığı tespit edilen F.T silahıyla birlikte kıskıvrak yakalandı. Araçta bulunan Y.B ve ismi öğrenilemeyen diğer şahıs ormanlık alana kaçtı. Polisler Y.B isimli şahsı da yakalamayı başarırken, kaçan diğer şüphelinin yakalanması için ise geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı. 

TAM BİR SUÇ MAKİNESİ 
Yaralı olarak yakalanan F.T.'nin kasten adam öldürmeye teşebbüs, silahlı tehdit ve ateşli silah bulundurma, ateşli silahlar, mermiler, bıçaklar ve sırf saldırı veya savunma hedefiyle yapılmış olan aletlerin Türkiye'ye sokulması, üretilmesi, satın alınması, satılması, taşınması veya bulundurulması suçlarından aranmasının olduğu öğrenildi. F.T, olay yerine istenen ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER