Bursa'da tablo vahim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştı.

Bursa'da tablo vahim

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızı aşağıda görebilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar etkisini daha çok gösterecek. Evimiz en güvenli kalemiz. Bir süre mücadeleyi evimizden sürdüreceğiz. Bu fedakarlığın sonu bayram olsun” dedi.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, hedeflenen 5 Bin vaka sayısına gerilemek için illerde bu rakamların 100 Binde 100'ün altına düşmesi gerekiyor. Türkiye geneline bakıldığı zaman hedefin çok üzerinde görünen tablo Bursa'da farklı değil. Bu taploya ilk açıklandığında 100 Binde 54 oranla giren Bursa, son açıklanan tabloda 100 Binde 502 orana yükseldi. Perçembe günü başlayacak olan tam kapanma uygulamasıyla birlikte yüksek oranların beklenen seviyelere düşmesi hedefleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER