Bursa'da yüz yüze eğitim önlemlerle başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle 16 Mart günü eğitime ara verilen okullar, uzun bir sürenin ardından bugün kapılarını öğrencilere açtı. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ilk günü, tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa'da da yoğun tedbirler altında başladı.

Bursa'da yüz yüze eğitim önlemlerle başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa'da da okul öncesi ve 1'inci sınıflar için yeni eğitim-öğretim yılı, tüm korona virüs tedbirleri alınarak uzun bir aranın ardından başladı. Okul öncesi ve 1. sınıflar için kademeli ve haftada 2 gün olarak başlayan yüz yüze eğitimlerde sınıfların düzeni pandemi kurallarına göre oluşturuldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren aileler çocuklarıyla beraber okulun yolunu tuttu.

Okula ilk defa gelen minikler, eğitim hayatlarının ilk gününde öğretmenleri tarafından okul kapılarının önünde karşılandı. İlk hafta 1 gün okula gidecek minikler, okula tek tek, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek alındı. Sosyal mesafeli bir şekilde sıraya girerek İstiklal Marşı’nı okuyan çocuklar, ardından sınıflarına geçerek büyük bir heyecanla ders başı yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER