Bursa’da koronavirüs denetimleri arttı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, İL HIFZISSIHHA KURULU KARARLARI GEREĞİ ARTTIRILAN COVİD 19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA HEM ŞEHİRLERARASI HEM DE ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI SAĞLAYAN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA YÖNETİM DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI.

Bursa’da koronavirüs  denetimleri arttı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği arttırılan covid 19 önlemleri kapsamında hem şehirlerarası hem de şehir içi ulaşımı sağlayan toplu taşıma araçlarına yönetim denetimleri sıklaştırdı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da korona virüslü vaka sayılarındaki artış, Büyükşehir Belediyesi zabıtasını harekete geçirdi. Maske mesafe ve hijyene yönelik olarak düzenli olarak denetim yapan zabıta ekipleri, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği arttırılan covid 19 önlemleri kapmasında özellikle halkın yoğun olduğu bölgeler ve toplu ulaşım araçlarındaki denetimleri yoğunlaştırdı. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde şehirlerarasında çalışan otobüslerde denetim yapan ekipler, maske ve mesafenin yanı sıra yolcular arasında ulaşım kısıtlaması bulunanlar olup olmadığını denetledi.

Bunun yanında 10 ayrı ekip, yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda yaptıkları denetimlerle vatandaşları sosyal mesafe ve maskelerin doğru kullanılması konusunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER