Bursakart'a HES kodu tanımlaması için son gün 31 Ocak

Koronavirüs önlemleri kapsamında büyükşehirlerde toplu ulaşım araçlarında kullanılan yolcu kartlarına HES kodu tanımlama uygulaması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da duyurulmuştu. Bursakart'lara HES kodu tanımlamasında son gün 31 Ocak 2021 olarak belirlendi.

Bursakart'a HES kodu tanımlaması için son gün 31 Ocak

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında, hastalık riski taşıyan vatandaşların şehir içi seyahatini kısıtlayarak hastalığı yayma riskini ortadan kaldırmak amacıyla, BURULAŞ tarafından yapılan açıklamada, toplu taşımada kullanılan Bursakart'lara 31 Ocak 2021 tarihine kadar HES kodu tanımlaması yapılması, aksi halde tanımlama yapılmayan Bursakart'ların ulaşımda kullanılamayacağı belirtilmişti. Peki, Bursakart'a HES kodu tanımlaması nasıl yapılır?

BURSAKART'A HES KODU TANIMLAMASI NASIL YAPILIR?

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması veya E-devlet uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümünden HES kodu oluştur denilerek HES kodu alınabileceği gibi, cep telefonlarından HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023'e kısa mesaj (SMS) yollayarak da edinebilir. Peki, alınan bu HES kodu Bursakart'a nasıl tanımlanacak? Güvenli ulaşım için Bursakart'ınıza HES kodu tanımlamak için https://www.burulas.com.tr/bursakart/hes-kodu adresine tıkladıktan sonra, HES kodu eşleştirme bölümündeki boşluklarda istenen T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, HES Kodu, Bursakart No, Cep Tel. No ve Mail adresini yazıp formu onaylamanız istenecek. İşlem sonunda "Bursakart'ınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi" mesajıyla birlikte artık Bursakart'ınıza HES kodu tanımlanmış olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gönül Tuna
Gönül Tuna - 6 gün Önce

Daha geçen hafta kullandığım otobüs kartıma 2 sene kullanılmıyor yada no yanlış çıkyor no doğru olduğuna eminim karta heş kodunu eşleşti demiyorum ne yapmam gerekiyor

Kenan Uysal
Kenan Uysal - 6 gün Önce

Kayıt için giriş yapamıyorum

Mahir Akbaş
Mahir Akbaş - 5 gün Önce

Eski kartları kabul etmiyorlar bize yeni kart satıp cepi dolduracaklar anlaşıldı doymadılar

Semat Tunc
Semat Tunc - 4 gün Önce

Kartlar eski diye yenisini mi alıcaz tasarruf yapılsın diye vatandaşa neşriyat veriliyor neden kartlara 16 rakkam nosu kabul görmüyor bu kartlar eskime mi yapıyor alırsın kullanırsın bu kadar.Para yükleme yapabilirken kartı çöpe mi atalım.Ne kadar boşa para gidiyor sonrada vatandaşa yansıyor belediye olarak bunlara göz atin lütfen biz görüyoruz yazık günah bunlar para para kaldırım yapılıyor 6 ay sonra hat döşenecek yok tekrar yap.Onun için kartlarınız eski de olsa dolum fırında no ile eşleştirme yapınız sakin yeni kart almayın.

bulentmayda
bulentmayda - 6 gün Önce

tc kımlik yaniş diyor hiç birşekilde kabul edmiyor nasıl gircen

SIRADAKİ HABER