Kızılay’dan sağlık çalışanlarına maske ve siperlik desteği

TÜRK KIZILAY BURSA ŞUBESİ, KORONA VİRÜS SALGIN TEHDİDİ İLE MÜCADELE GÜNLERİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR. SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İŞLERİNİ YÜRÜTEBİLMELERİ İÇİN HAZIRLANAN SİPERLİK VE MASKELER BURSA ŞEHİR HASTANESİ VE BURSA YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÖNETİMLERİNE TESLİM EDİLDİ.

Kızılay’dan sağlık çalışanlarına maske ve siperlik desteği

Türk Kızılay Bursa Şubesi, korona virüs salgın tehdidi ile mücadele günleri kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sağlık çalışanlarının güvenli bir şekilde işlerini yürütebilmeleri için hazırlanan siperlik ve maskeler Bursa Şehir Hastanesi ve Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimlerine teslim edildi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, salgın ile mücadele günlerinde Bursa’da örnek projelere imza atıyor. Bu kapsamda Türk Kızılay Genel Merkezi koordinasyonunda, Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi tarafından üretilen maske ve siperlikler hastane yönetimlerine teslim edildi. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, "Salgın tehdidi ile mücadele günlerinin kahramanlarından olan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Toplum sağlığını korumak için canlarını hiçe sayarak gece gündüz çalışan her kademeden sağlık çalışanı bu süreci atacak olmamızdaki baş aktörlerdir. Bizler de kahramanlarımızın sağlıklarını korumak adına destek vermeye çalışıyoruz. Bu süreci İnşallah hep birlikte atlatacağız. Bu zor günlerde emekleri ile güç veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner52

banner24