Mudanya’da kamu kurumlarına belediyeden hijyen desteği

MUDANYA BELEDİYESİ, RİSKİN EN YOĞUN OLDUĞU KAMU KURUMLARININ DEZENFEKTE EDİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI. KAMU KURUMLARINA EL DEZENFEKSİYON ÜRÜNLERİ YERLEŞTİRİLİRKEN, VATANDAŞLARIN YOĞUN OLARAK KULLANDIĞI ALANLARDAKİ RİSKİ AZALTMAK İÇİN DE ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN BAŞKAN TÜRKYILMAZ, “KAMU KURUMLARINDAKİ ÇALIŞANLARIN SAĞLIKLI OLMASI BİZLERİN SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ” DEDİ.

Mudanya’da kamu kurumlarına belediyeden hijyen desteği

Mudanya Belediyesi, riskin en yoğun olduğu kamu kurumlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kamu kurumlarına el dezenfeksiyon ürünleri yerleştirilirken, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlardaki riski azaltmak için de çalıştıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, “Kamu kurumlarındaki çalışanların sağlıklı olması bizlerin sağlığı için çok önemli” dedi.

Koronavirüs (Covid-19) salgın riskine karşı önlemlerini artıran Mudanya Belediyesi, ortak kullanım alanlarının yanı sıra ilçe genelindeki tüm kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarını yoğunlaştırdı. Mudanya Belediyesi ekipleri, riskin en yoğun olduğu kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda belediye ekipleri tarafından kaymakamlık, kandarma ve emniyet müdürlüğü başta olmak üzere kamu kurumlarında el ve ayakkabı dezenfeksiyon ürünleri yerleştirildi. Hemşehrilerinin sağlığını korumak için 7/24 görev başında olduklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Hemşehrilerimizden beklentimiz, yalnızca ihtiyaçları için dışarıya çıkmaları, bu süreçte evde, aileleriyle zaman geçirmeleridir. Kamusal alanlardaki riski azaltmak için de çalışıyoruz. Kamu kurumlarındaki çalışanların sağlıklı olması bizlerin sağlığı için çok önemli. Bir kez daha hemşehrilerimizden zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30