Mustafakemalpaşa'da Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Açılıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Nüfusunun Yüzde 70’nin Geçimini Sağladığı Tarımın Desteklenmesi İçin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Kuracaklarını Söyledi.

Mustafakemalpaşa'da Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Açılıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe nüfusunun yüzde 70’nin geçimini sağladığı tarımın desteklenmesi için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü kuracaklarını söyledi.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Mehmet Kanar, ilçenin büyük bir ekonomik değerini teşkil eden tarıma öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kanar bu sebeple ilçedeki çiftçilere ziraî teşvik ve proje desteği verecek bir müdürlüğe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulması konusunda meclis üyelerine teklifte bulundu.

Başkan Kanar tarafından sunulan teklif meclis üyelerinden büyük destek gördü. Mecliste oy birliğiyle kabul edilen teklifle, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulma kararı alındı. İlçedeki çiftçiye destek vermek maksadıyla kurulacak olan müdürlük, teşvik ve projeler hazırlanmasında öncülük ederek, hem çiftçiye hem de ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür Gülşen
Özgür Gülşen - 1 yıl Önce

Sormak istiyorum Döllük projesi var Adaköy tarafına kadar uzanıyor yanılmıyosam Daha önce hiç sulanmamış 55 bin dönüm araziyi sulayacak proje yapıldı bitti su’da verildi fakat bor karışıyor diye sulama durduruldu diye biliyorum. 1 kilometresi 1 milyon liraya mâloldu. Bir düşünsenize İlçemiz köylerinde bukadar araziye su verildiğini sebze demek meyve demek Mısır demek Bu Sulama ilçemiz köylerinde yüzlerce hayvancı ve çiftçimize ekonomik olarak çok şey katar. Kalitesinden ve insanlığından emin olduğum Mehmet Kanar Başkanım// yardımcıları Ve Meclis üyeleri. İnan’ın Çok güzel olur. İnşaAllah Bu konuyla ilgilenirsiniz

SIRADAKİ HABER