Vali Canbolat, Bursa'nın LGS şampiyonlarını tebrik etti

Bursa Valisi Yakup Canbolat, LGS'de 90 soruyu da doğru cevaplandırarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul etti.

Vali Canbolat, Bursa'nın LGS şampiyonlarını tebrik etti

Bursa Valisi Yakup Canbolat, bu yıl Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) toplam 90 soruyu da doğru cevaplandırarak 500 tam puan alan öğrencileri makamında kabul etti. Bursa’nın gururu olan öğrencileri tebrik eden Vali Canbolat, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan LGS’de Türkiye şampiyonu olan öğrenciler, Vali Canbolat’ı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ün de hazır bulunduğu görüşmeye öğrencilerin yanı sıra mezun oldukları okulların yöneticileri de katıldı.

Görüşmeyle ilgili bilgi veren Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, Bursa’dan 7 öğrencinin 500 tam puan aldığını belirterek, “Öğrencilerimizden ikisi devlet okullarından, beşi ise özel okullardan. Özel Bursa Kültür Okulları’nın iki öğrencisi; Nurhayat İnci Karasu ve Mehmet Emre Uzun da şampiyonlar arasında. Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Bursa’nın gururu oldular” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER