Botanik Parkla ilgili algı haberleri gerçeği yansıtmıyor

Bursa' merkezin akçiğerleri konumundaki Botanik Park'ın imara ve yapılaşmaya açılacağına yönelik bazı basın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığına dair açıklamalar ardı ardına geldi. Bakanlığın Açıklamasının ardından Başkan Dündar'da açıklama yaptı.

Botanik Parkla ilgili algı haberleri gerçeği yansıtmıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Botanik Parkı'nın yapılaşmaya açılacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Soğanlı Botanik Parkı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bursa Soğanlı Botanik Parkı'nın yapılaşmaya açılacağı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Parkın mevcut dokusu muhafaza edilerek korunan alan 38 hektardan 40 hektara çıkarılmıştır. Yine parkın açıldığı günden beri var olan kullanım alanının durumu da değişmemiştir" denildi.

Diğer yandan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise yaptığı açıklamada, “Botanik Park’ta yapılaşmanın önünün açıldığına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Türkiye’ye örnek Soğanlı Kentsel Dönüşüm çalışmalarını Millet Bahçesi ile taçlandırdıklarını belirten Dündar, “Millet Bahçesi, yaşanabilir şehirlerin ortaya çıkması adına Cumhurbaşkanımızın vizyon projelerinden biridir. Soğanlı Kentsel Dönüşüm bölgesinde 110 dönümlük bir alanı, vatandaşlarımızın faydalanacağı Millet Bahçesi olarak düzenliyoruz. Tematik park, yürüyüş ve bisiklet yolları oturma ve spor alanları, olarak şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7