7 saat süren kesinti ünlü Ceo'nun bakın kaç parasına mal oldu?

Dün akşam itibariyle hemen hemen tüm dünyada başlayan ve yaklaşık 7 saat süren facebook, Whatsapp, ve intagram'da yaşanan kesintiler günün ilk gündem maddesi oldu. O kesinti, Facebook'un Ceo'su Mark Zurberg'e bakın ne kadara mal oldu?

7 saat süren kesinti ünlü Ceo'nun bakın kaç parasına mal oldu?

Facebook, Instagram ve WhatsApp başta olmak üzere tüm uygulama ve hizmetlerini devre dışı bırakan, tarihin en büyük kesintisi ile başa çıkmak için çalışmaya devam ediyor.

Büyük bir ekip kesintilerin nedeni ve giderilmesi için çalışıyor ancak bu kadarlık kesinti bile dünya ekonomisinden 500 Milyon doları bir anda buhara çevirmeye yetti. Aynı zamanda Facebook'un hisseleri, kesintinin ilk 3 saatinin ardından %5 değer kaybı yaşadı.

Sadece Facebook'u değil, iş modeli buraya bağlı olan hemen her şirketi, esnafı; yani mikro ve makro ölçekte bütün ekonomileri etkileyen sorunlar nedeniyle CEO Mark Zurberg'in de kişisel serveti buharlaşmaya başladı. Zuckerberg'in kişisel servintinden yaşadığı bu kayıp, ilerleyen saat ve günlerde daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Zira Facebook, Bloomberg'e göre Eylül ayının ortasından itibaren %15, sadece kesintilerin yaşandığı 4 Eylül akşamı ve gecesi +%5 oranında değer kaybı yaşadı. Zuckerberg'in kişisel serveti de bu durumdan nasibini aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER