Yakıt tankı yanında kaynak yaptı, lüks tekne havaya uçtu

Kolombiya’da bir yatta yapılan tadilat sırasında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Patlama anı ise limanın güvenlik kamerasınca kaydedildi.Kolombiya’da Necocli limanında lüks yatta çalışan bir işçinin ölümcül...

Yakıt tankı yanında kaynak yaptı, lüks tekne havaya uçtu

Kolombiya’da bir yatta yapılan tadilat sırasında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. Patlama anı ise limanın güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Kolombiya’da Necocli limanında lüks yatta çalışan bir işçinin ölümcül hatası güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, teknede yapılan kaynak çalışmasının yakıt deposunun çok yakınında olduğuna işaret ederek, patlamaya bunun sebep olmuş olabileceğini ileri sürdü. Patlamada yatta çalışan 3 işçiden biri olan Aroncne Meza Torrecilla hayatını kaybederken diğer iki işçi hastaneye kaldırıldı.

Liman görevlisi Juan Pablo Suarez, teknede bir bakım çalışması olduğunu doğruladı. Suarez, “Bir turist limanında yapılmaması gereken bu çalışma, güvenlik yönergelerine uyulmadan yapılmıştır” dedi.

Lüks yatın Necocli ile Acandi arasında turistlere hizmet verdiği ve 100 kişiye kadar taşıma kapasitesinin olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER