Obilet'e şok! Soruşturma açıldı

Rekabet Kurumu, Obilet hakkında soruşturma açılması kararını verdi.

Obilet'e şok! Soruşturma açıldı

Rekabet Kurumu, yaptığı açıklamada ön soruşturmasında "ciddi ve yeterli bulgu" elde ettiğini bildirdiği seyahat girişimi Obilet hakkında soruşturma açılması kararını verdi. 

Rekabet Kurumu'nun resmi internet sitesinde yaptığı açıklama şöyle:

"Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş.'nin bilet satışına aracılık hizmeti için otobüs firmalarına uyguladığı bilet satışı komisyon oranlarını aşırı olarak belirlemek ve biletleme yazılımı hizmeti, otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı ve sefer verilerinin platformlara dağıtımı pazarlarında rakiplerini dışlamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini; otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı pazarında imzaladığı sözleşmeler ile 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 16.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Obilet Bilişim Sistemleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-27/433-M sayı ile karar verdi."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER