Balıkesir Bursa karayolu kar sebebiyle kapandı

Balıkesir-Bursa karayolu dün geceden beri etkili olan kar yağışı sebebiyle trafiğe kapandı. Bursa ile Karacabey arasında ve Balıkesir ile Susurluk ilçesi yakınlarında yüzlerce araç kapanan yol sebebiyle mahsur kaldı.

Balıkesir Bursa karayolu kar sebebiyle kapandı

Bursa ve Balıkesir'de tipi şeklinde dün geceden beri yağan yoğun kar yağışı sebebiyle araçlar ilerlemekte zorlandı. Balıkesir Valiliği tarafından yolun kapanmamasına karşı kamyon ve tırların geçişine izin verilmezken, yollar kayan araçlar sebebiyle trafiğe kapandı. Yollarda uzun kuyruklar oluştu.

Balıkesir Valiliğinden yapılan konuyla ilgili açıklamada “Balıkesir-Bursa Karayolunda Balıkesir-Susurluk arasında tipi şeklindeki yoğun kar yağışı nedeniyle gece saatlerinden itibaren araçların kayması sonucunda yolun bazı noktalarda kapanması üzerine Valiliğimizin koordinasyonu altında bütün ekiplerimizle yol açma çalışması yürütülmektedir. Yolun en kısa sürede trafiğe açılması için bütün imkanlar kullanılmaktadır. Karayolunun tamamen trafiğe açılması sağlanıncaya kadar vatandaşlarımızın belirtilen güzergahı kullanmamalarını istirham ediyoruz” denildi.

Yollarda kalan vatandaşlar, ekiplerin dün geceden beri çalışma yapmadığını öne sürdü. Bölge Trafik ekipleri buz ve karlı kaplı yolda kayan araçları kurtarmaya çalışıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER