Marmara yağmur ve rüzgara teslim

Dün gece saatlerinden itibaren etkisini arttıran şiddetli yağış ve rüzgar, Marmara'da etkili oldu. İstanbul'un bir çok bölgesinde yollar göle çatılar uçtu, otomobiller hasar gördü. Balıkesir Edremit'te de manzara aynıydı. BALIKESİR'in

Dün akşam saatlerinde kendisini gösteren ve gece saatlerinden itibaren ise şiddetini arttıran rüzgar ve sağanak yağış özellikle Marmara bölgesinde etkili oldu. İstanbul'un hem Anadolu yakası hem de Avrupa yakasında bir çok merkezde su baskınları oluştu. gece 01.00 itibari ile yaklaşık 40 dakika boyunca çok etkili olan sağanak, yolları göle çevirdi, şiddetli rüzgarında etkisini arttırdığı saatlerde çatılar uçtu otomobillerin üzerine düştü. Balıkesir ve Bursa'da da manzaralar aynıydı. Edremit ilçesinde de etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti.

Yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda biriken sular diz seviyesine kadar ulaşırken çok sayıda işyerini su bastı, araçlar arıza yaptı.Edremit ilçesinde gece yarısı başlayan fırtına ve gök gürültüsünün ardından 00.30 sıralarında şiddetli sağanak yağış başladı. Yaklaşık 15 dakika süren şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Edremit Çayiçi Caddesi'nde yağmur suları diz seviyesine ulaşırken, Akçay Çiftlik Caddesi ve Atatürk Caddesi de sular altında kaldı. Çayiçi Caddesi'nden gelen yağmur suları Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan birçok işyerinde su baskınlarına neden oldu. Göle dönen yollarda bazı araçlar ise su seviyesinin yükselmesi nedeniyle arıza yaptı.

Şiddetli yağış nedeniyle işyerlerine gelen esnaflar, kendi imkânlarıyla sel sularını tahliye etmeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER