Okullar 30 Nisan'a kadar kapalı kalmaya devam edecek

Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanının yaklaşık 5 saat süren toplantısı sona erdi. toplantı sonrası Bakanlar açıklama yaptı. En çok merak edilen konu okulların kapalı kalmaya devam etmesi konusuydu.

Okullar 30 Nisan'a kadar kapalı kalmaya devam edecek

Toplantı sonrası ilk açıklamaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  Bakan koca ilk olarak bu kez gençlere seslendi. Büyükşehirlerde meydanlar ve parkla riskli alanlardır sosyal mesafelerin korunamadığı alanlarda bulunmayın. Belki hasta olmuyorsunuz ama bu ölümcül virüsün taşıyıcı oluyorsunuz. Diğer yandan yaşıtlarıma da sesleniyorum. büyüklerimizi ziyaret konusunu erteleyeceğiz. bunu yine büyüklerimizin iyiliği için yapacağız. Diğer yandan çocuklar, artık sarmaş dolaş oyunlar oynsamaya eve gelen misafirlere sarılmaya ara vereceğiz. Okulları tatilmiş gibi algılamayın. evde eğitimlere devam edin. Milletçe mücadelemizi bireysel önlemlerle almaya devam edeceğiz. Hasta olmayabilirsiniz ama hasta olmadığı görünen biri bir başkasının ölümüne sebep olabilir. Başka ülkelere benbzememek için tedbirlerimizi kat kat fazla alacağız. Sizi imkansız olanı yapmaya davet etmiyorum. Yapması çok kolay şeyleri yapmaya davet ediyorum" Hayat eve sığar" dedi. Yoğun bakımda olan bazı hastaların iyileşip taburcu edildiğini de söyleyen Bakan Koca sözü Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a bıraktı. 

OKULLAR KAPALI KALMAYA DEVAM EDECEK

Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın sağlığı bizim için ilk referans noktamızdır. Uzaktan eğitime devam edeceğiz. Yüz yüze telafi eğitim yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Tüm anne ve babalarımız sınav ve telafiler konusunda rahat olsunlar. Bilim Kurulunun da önerisi ile 30 Nisan'a kadar okullarımızın kapalı kalması ve uzaktan eğitim sürmesi konusunda karar aldık" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner50