Sağlık çalışanları bu kez gönüllere hitap etti

Bursa’da yaşlılık ve sağlıkla ilgili farkındalığı arttırmak için harekete geçen sağlık çalışanları, oluşturdukları koro ile ziyaret ettikleri huzurevi sakinlerinin bu kez de gönüllerine dokundu.

Sağlık çalışanları bu kez gönüllere hitap etti

Yaşlılık ve sağlıkla ilgili farkındalığın arttırılmasının sağlanması için kutlanan ‘18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’ münasebetiyle Hayat Hastanesi sağlık çalışanları güzel bir etkinliğe imza attı. Bugüne kadar insan hayatını kurtaran sağlık çalışanları, kurdukları koro ile gönüllere de dokundu. Birçok hikayenin bir arada bulunduğu Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde düzenlenen etkinlikte kimi duygulandı kimi eğlendi.

  Sağlık çalışanlarından oluşan koro, söylediği şarkı ve türkülerle kulakların pasını sildi. Sağlık hizmetinin yanı sıra, gönüllere de dokunmayı başardıklarını belirten Hayat Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mihriban Ürkmez Alkış, “Yaşlılar Haftası dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Sağlık çalışanlarımızdan oluşan koromuzla birlikte onların bir nebze olsa gönüllerine dokunmak istedik” dedi.

“YAŞLILARIMIZ, TECRÜBELERİ VE BİLGİ BİRİKİMLERİYLE GELECEĞİMİZE IŞIK TUTUYOR”

Yaşlılara Saygı haftası kapsamında etkinlik düzenlediklerini belirten Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Kabalar “Yaşlılarımız, tecrübeleri ve bilgi birikimleriyle geleceğimize ışık tutan, geçmişi yaşatarak millî kültür ve değerlerimizi yarınlara aktaran toplumsal hafızamızdır. Bu anlamda yaşlılara saygı haftasında bizde sağlık çalışanlarımızdan oluşturduğumuz koromuz ile birlikte şarkılara dokunduk ve onların gönüllerince eğlenmelerine vesile olarak pandeminin hayatımıza yansıyan olumsuzluklarını bir nebze olsa giderebildiğimizi görmek bizleri çok mutlu etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER