Doğa harikası “Suuçtu” Ziyaretçi Rekoru Kırıyor

Bursa Mustafakemalpaşa’da bulunan doğa harikası Suuçtu şelalesi yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı ile son yılların rekorunu kırdı. Yılbaşından bu yana 6,5 ayda doğa harikası şelaleyi görmeye gelen turist sayısı 400 Bin’i aştı. 

Doğa harikası “Suuçtu” Ziyaretçi Rekoru Kırıyor

Mustafakemalpaşa’da bulunan ve 38 metre yükseklikten akan suyu ile hayranlık uyandıran Suuçtu Şelalesi ve tabiat parkı yılbaşından bu yana geride kalan 6,5 aylık süreçte özellikle arap turistler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğradı. Doğa harikası olan Şelale, 400 Bin’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Şelalenin önceki yıllara bakıldığında en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştığı bildirildi. Bursa’nın önemli destinasyon alanlarından biri olan şelalenin de içinde yer aldığı tabiat parkına günü birlik gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler,  fotoğraf çektirip, doğa yürüyüşü yaparak doğanın güzelliğini yaşadı.

Etrafını saran kayın ağaçları, temiz havası ve soğuk suyu ile dikkat çeken Suuçtu Şelalesi Ziyaretçiler tarafından gezi alanı ve piknik yeri olarak tercih edildi. Şelale, yerli ziyaretçilerinin yanı sıra özellikle Arapların ve yabancı turistler ile birlikte  fotoğraf meraklılarının da uğrak yeri oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER