Mustafakemalpaşa Sosyal mesafe tanımıyor: Çocuğunu sıraya sokan bile var

Geçtiğimiz hafta İlçe Meydanında şok eden kalabalık görüntülerinin ardından bankların toplatıldığı Mustafakemalpaşa'da cadde ve sokaklar insan kaynıyor. Bu gün çekilen çok sayıda fotoğrafta Sosyal mesafeye ise uyulmadığı açıkça görünüyor.Kalabalık kuyruklara çocuklarını sokanlar bile var.

Dünyayı saran Koronavirüs tehdidi ile ilgili yapılan tüm uyarı, ikaz ve cezalara rağmen Mustafakemalpaşa'da özellikle Bursa ve Balıkesir caddeleri adeta insan seli. Fotoğraflara yansıyan çok sayıda vatandaşın büyük kısmı yaşlı ve riskli grubunda olduğu gözlenirken, fatura ödeme, maaş çekme, market alışverişi gibi bahanelerle sokağa çıkmaya devam ediliyor.

Oysa Koronavirüs tedbirleri kaspsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların her türlü alışveriş ihtiyacından maaşlarına kadar tüm gereksinimleri kapılarına kadar getiriliyorken caddelerin bu kadar kalabalık olması endişe veriyor.

Geçtiğimiz hafta da Mustafakemalpaşa Adnan Menderes Meydanındaki yaşlı kalabalıklarından dolayı Belediye Başkanlığı tüm bankları toplatmış kaldırılamayan bankların çevrelerine de setler konulmuştu. Bursa merkez de dahi görülemeyen kalabalıkların Mustafakemalpaşa'da halen devam ediyor olması evinden çıkmayan vatandaşların da tedirgin olmasına neden oluyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER