Pandemiye Çataldağ morali

Bursa’da bol oksijeni ve olağanüstü manzarasıyla Uludağ’dan sonra doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan Çataldağ, Pandemi döneminde kamp ve dağcıların akınına uğruyor.

Pandemiye Çataldağ morali

Mustafakemalpaşa ilçe sınırlarından başlayan ve Balıkesir’in Susurluk ve Kepsut üçgenine kadar uzanan Bin 336 metre rakımlı Çataldağ,  kış aylarının gelmesiyle birlikte ziyaretçilerine eşsiz bir manzara ve bol oksijen sunuyor.

Ayrıca ziyaretçilerine Bursa ve Balıkesir illerini kuşbakışı izleme imkanı sunan Çataldağ, pandemi sürecinin yaşandığı bu günlerde doğa yürüyüşçüleri, dağcılar ve kampçıların akınına uğruyor.

YOL VE PARKURLARI DÜNYASTANDARTLARINDA

İçişleri Bakanlığı genelgesi ve ilgili talimatlara uygun şekilde yol ve parkurları dizayn edilen bölgeyi farklı grup ve rotalarla ziyaret edenler, günü birlik kampların yanı sıra treaking ve dağcılık etkinlikleriyle keyifli anlar yaşıyor.

Hijyen kuralları gereği kamp ateşinin yakılmadığı gezilerde, zirvedeki Çobandede seyir terasında mola veren doğa fotoğrafçıları da farklı ağaç türleri, bitki florası ve  yaban hayatı zenginliklerinin bulunduğu bölgede mevsim güzelliklerini ölümsüzleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER