Suuçtu Tabiat Parkında büyük rezillik

SAYFA16 -ÖZEL HABER Bursa’nın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Mustafakemalpaşa’daki Suuçtu Şelalesi ve Tabiat parkı, duyarsız ve bilinçsiz vatandaşlarca atılan çöplerle katlediliyor.

Suuçtu Tabiat Parkında büyük rezillik

Mustafakemalpaşa ilçe merkezine 18 kilometre mesafede bulunan ve yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Suçtu Şelalesi ve Doğal Tabiat Parkının doğal güzelliği, duyarsız ve bilinçsiz kişilerce adeta katlediliyor. 38 metre yükseklikten dökülen şelalesi ile sadece ilçenin değil, Bursa’nın da gözbebeği olan park, alkol şişeleri, naylon poşetler, plastik şişe ve atıkların yanı sıra yiyecek artıklarıyla kirletiliyor. Doğal park alanı içerisinde çok sayıda çöp konteyneri olmasına rağmen, duyarsız vatandaşlar, atıklarını çevreye bırakınca ortaya istenmeyen görüntüler ortaya çıkıyor.

DUYARLI VATANDAŞLAR TOPLADI

Bölgeyi gezip görmeye giden ve bu doğal güzellikten faydalanmak isteyen bazı duyarlı vatandaş, karşılaştıkları çöp öbekleri karşısında şaşkına döndü. Manzarayı gören vatandaşlar hemen harekete geçerek, duyarsız insanların bıraktıkları atıkları belediye ekipleri ile birlikte topladı. Çöpleri toplayan ekipler ve vatandaşlar, “Bu tür doğal güzellikleri gelecek nesillerimiz için korumamız gerek. Doğayı ve kendilerini düşünmüyorlarsa çocuklarını düşünsünler. Çöpleri bir poşete koyup çöp konteynerlerine atmak ne kadar zor olabilir” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarık SALI
Tarık SALI - 3 yıl Önce

Sadece duyarlı gelen halk topladi ibaresi yanlıs toplayanlar çalısanlar üzerlerinde belediye elbiseleri de mevcut haberi düzeltirseniz sevinirim saygılarimla.

SIRADAKİ HABER