Tehlike saçan çocuk parkına tepki yağıyor

Bursa Nilüfer’de geçen ay yaptırılan çocuk parkının çevresi su ve elektrik tesisatı için kazıldı  1 aydır kapatılmayan çukurlar çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor. 

Tehlike saçan çocuk parkına tepki yağıyor

Nilüfer Belediyesi, geçtiğimiz ayın başında 23 Nisan mahallesine çocukların vakit geçirebileceği bir park inşa etti. Park inşaatından dolayı çocukların ve ailelerin sevinci, sadece 1 gün sonra yerini endişeye bıraktı.

Tamamlanan çocuk parkının çevresi ertesi gün su ve elektrik tesisatları nedeniyle kazıldı. Çevresinde güvenlik önlemleri alınmayan çukurlar 1 aydır çocuklar için ciddi tehlike oluştururken aileler de duruma tepki gösterdi.

Çocuklarını artık parka yollamayan aileler, “Nilüfer Belediyesi parkı yaptıktan hemen ertesi gün parkı tekrardan kazdılar. Yapım aşamasındayken su ve elektrik hattı yapılması akıllarına gelmedi mi? Çocukların olduğu bir yerde kazı yapıldıktan sonra herhangi bir güvenlik önlemi alınmaması ve bu şekilde haftalardır kalması hepimizi tedirgin ediyor. Yetkililer biran önce buna önlem almalı” diyerek endişelerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saliha
Saliha - 12 ay Önce

parkın çöpün yanında olduğunu, çamur içinde olduğunu, etrafındaki tellerin de tehlikeli olduğunu yazmamışsınız

Hakan
Hakan - 12 ay Önce

Yürüyüş yolunda da toprak var, üstünden atlıyoruz

Saadet
Saadet - 12 ay Önce

Yapıldığından beri bir kere gidemedik, hemen kazdılar, yazık paralarımız hep boşa gidiyor

Enes
Enes - 12 ay Önce

Yav ne biçim iş yapıyorlar anlamıyorum. Bunu yapanlar böyle bıraktıklarında hiç utanmıyorlar mı ? !

..
.. - 12 ay Önce

23 nisan mahallesinde sadece burda problem yok kaldırımlar kırık eğri büğrü özellikle çocuklar ve engelli insanlar için tehlike saçıyor. sözde yeşil alan olarak görünen yerler çöp içinde ve bakımsız. yamasız doğru düzgün bir tane yolumuz yok. 244.sk çok yoğun kullanılmasına rağmen kaldırım yok sürekli bir ezilme tehlikesi içinde yayalar. metro durağında hiçbir önlem yok sürekli yaya olarak da araçla da geçişte zorlanıyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner30