Uludağ'ı beton ucubeler sardı

Uludağ’ın kalbine beton hançer saplıyorlar

Uludağ'ı beton ucubeler sardı

Bursa’da sözde doğa severler bağ evi adı altında Uludağ’ı betona boğuyorlar. Doğa harikası ormanlara yasak olmasına rağmen beton yapılar yapmakla yetinmeyen vatandaşlar birde kale duvarını andıran taş duvarlar örmeye başladı. Belediyenin yıkımı sonrası deprem bölgesini andıran Uludağ’da temiz hava almaya gelenler moloz yığınları arasında dolaşmak zorunda kalıyor.

Uludağ’ın en gözde yerlerinde biri olan ve binlerce vatandaşın temiz hava almak için geldiği Dolu Baba mevkiini bağ evi tutkunları betona boğdu. Yasağa rağmen tüm uyarılara rağmen doğal güzellikleri talan eden sözde doğa severler Uludağ’ın bağrına 2 katlı villalar inşa etmekten hiç çekinmiyor. Beton yapıların üstünü ahşap kaplayarak kamufle edenler, köylülerden aldıkları tarlalarla sayesinde ormanı talan ediyorlar. Asırlık çam ağaçlarını keserek aldıkları arsaları genişletenler, birde taş duvar örmeyi ihmal etmiyorlar.

DEPREM BÖLGESİNİ ANDIRIYOR

Osmangazi Belediyesi tarafından bölgedeki betonlaşmaya göz yumulmamasına ve yıkımların yapılmasına rağmen betondan vazgeçmeyen sözde doğa severler ve doğada yaşamak isteyenler doğayı katletmeye devam ediyorlar. Yapılan 2 katlı beton yapı ve yüzlerce metre uzunluğundaki taş duvarın yıkımında sonra yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Dolu Baba mevki deprem bölgesini andırmaya başladı. Moloz yığınlarının arasında kalan ağaçlar ise görenlerin içini sızlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 1 yıl Önce

Göz yummayacak belediye oraları periyodik olarak dolaşıp gözliyecek ekip gönderirdi.

M.T.
M.T. @Kaya - 5 ay Önce

ORADA BENİM BİLDİĞİM EN AZ BEŞ VİLLA VAR SON ON SENEDE ORAYA BARAKADAN KONTEYNIRDAN DEVŞİRME BUNLARI YIKAMAYAN BELEDİYE BU BARAKALARA SU DA VERDİ ELEKTRİK DE VE ORADA VİCANSIZ DOĞA TÖRESİTİ İNSANALAR KONTEYNIR BAĞ BARAKA YAPIYORUM DİYE ULUDAĞIMIZI KATLETTİLER ALLAH MÜSTEHALLARINI VERSİN

Beytullah parmaksı
Beytullah parmaksı @Kaya - 13 ay Önce

Zengin bir iş adamı olmak lazım doğaya zarar verebilmek için

Hüseyin
Hüseyin - 12 ay Önce

Bir tek uludağ kaldı bu yaz çıktık uludağ bitmiş sanki toki girmiş her taraf çöplük

OSMAN POLAT
OSMAN POLAT - 12 ay Önce

Maalesef betonsever bir millet haline getirildik.

ali al
ali al - 3 ay Önce

desene onlar zengin

isimsiz
isimsiz - 4 hafta Önce

madem oraya konteynıra izin yok o zaman satmayacaklar o tarlaları tabikide o tarlayı alan kişi şahsi tarlası kenarını çevirir tabii ev yapmamalı ama parasıyla aldığı kendi tarlas etrafını çevirmesi çok normal oralarda 1200m2 yerler 400 500 .000 tl arası konteynır koyup doğanın keyfini sürmeyeceklerse neden alsınlarki o tarlaları

SIRADAKİ HABER