Dünya Korona ile savaşırken "dang humması" çıktı

Bütün dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, Asya ülkelerinde artan "dang humması" hastalığı da can almaya devam ediyor.

Dünya Korona ile savaşırken "dang humması" çıktı

Paraguay ve Bengladeş'te görülen ve geçtiğimiz yıllarda Tayland'a yerleşen oyuncu Leyla Bİlginel'e de bir dönem bulaşan dang humması salgını bu kez Laos'ta ortaya çıktı. Laos'da sivrisineklerin neden olduğu dang humması salgınında 267 yeni vaka tespit edildi.
Asya ülkesi Laos'da dang humması salgınında vakalar artıyor. Laos Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede 267 yeni dang humması vakası tespit edildiği bildirildi. Pazartesi günü itibariyle toplam vaka sayısının 6 bin 470'ye yükseldiği ifade edilirken, şu ana kadar salgında 11 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı. En fazla vaka sayısının bin 515 ile başkent Vientiane'de kaydedildiği belirtildi. Bolikhamxay'de 735 vaka ve 2 ölüm, Vientiane Bölgesinde ise 648 vaka kayda geçtiği bildirildi.
Sağlık yetkilileri, halka dang hummasının yayılmasını kontrol altına almak için evlerinin ve iş yerlerinin etrafındaki potansiyel sivrisinek üreme alanlarını temizleme konusunda uyarı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER