Tam kapanma mı gelecek: Kabine Beştepe’de toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Türkiye'de bütün gözler bu toplantıya ve toplantıdan çıkacak kararlara çevrildi.

Tam kapanma mı gelecek: Kabine Beştepe’de toplandı

Beştepete başlayan Kabine toplantısında gündem yine korona virüs salgını olacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında görüş ve önerilerin konuşulması bekleniyor. Vatandaşların merak ettiği konuların en başında yer alan konu ise tam kapanma olacak mı? ve Bayramda kapanma uygulanacak mı? soruları oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulunun önerilerini bu toplantıda kabineye aktaracak. Kulislerden gelen bilgilere göre Bilim Kurulunun Kabine toplantısında tam kapanma önerisinde bulunacağı yönünde.

Bayramın 9 güne tamamlanıp, 9 gün tam kapanmaya gidilmesi ve vakaların tamamen azaltılması üzerinde durulduğu belirtiliyor. Bir başka seçenek olarak da 5 günlük bir tam kapanma olabileceği belirtiliyor. Bugün Kabine toplantısı kararları ile tam kapanma açıklanırsa bayram ile birlikte yaklaşık 3 hafta tam kapanma olmuş olacak.

Tüm görüş ve önerilerin detaylarıyla masaya yatıralacağı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarda bulunması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER