Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlunun Darp Ettiği Yaşlı Adamlar Aylar Sonra Öldü! Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlunun Darp Ettiği Yaşlı Adamlar Aylar Sonra Öldü!

Meclis çalışmalarına 1 Mart’ta ara verilmişti. Temmuz sonuna kadar çalışması planlanan Meclis’te kritik bazı yasa tekliflerinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Bu kapsamda Meclis’in öncelikli gündem maddeleri arasında yer alacak düzenlemeler şöyle:

Taşınması ruhsat gerektiren silahların yasa dışı kullanımını engelleyen ve birinci sınıf emniyet müdürlerinin emeklilik yaşını 55’ten 65’e yükselten yasa teklifi ile kamuda sağlık alanında düzenlemeler içeren teklif, kadının kendi soyadını kullanmasına yönelik Anayasa Mahkemesi kararına uyum düzenlemesini içeren 9. Yargı Paketi, kripto varlık alım satım platformlarına Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisans verilmesi ve finansal kuruluşlara benzer şekilde asgari faaliyet şartları zorunluluğu getirilmesini içeren kripto varlıklar teklifi.

Ayrıca turist rehberleri düzenlemesi ile yol geçiş ücretleri, seyir güvenliği ve gemi bağlama ücretlerini yeniden ele alacak Ulaştırma Bakanlığı’nı ilgilendiren yasal düzenlemeler de Meclis’in çalışma takviminde olacak.

Seçimden önce Genel Kurul gündeminden çekilen “enerji” yasa teklifi de yeniden Genel Kurul’da değerlendirilecek. Teklif, yerli üretim ve farklı kaynaklardan ithal edilen doğal gazın Türkiye’de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanması gibi bir çok düzenlemeyi içeriyor.

Meclis'in Kurban Bayramı nedeniyle temmuz sonuna kadar çalışması öngörülüyor.

Editör: Cüneyt ALKIŞ