Hakkındaki dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları nedeniyle 5 buçuk ay cezaevinde kaldıktan sonra sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilen Nihal Candan, Nişantaşı'nda görüntülendi. Sosyal medyadan tepki yağdı.

Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutuklu olarak yargılanan Nihal Candan, yeme bozukluğu problemi yaşadığı için sağlık sorunları gerekçesiyle 5 buçuk ay kaldığı cezaevinden geçtiğimiz günlerde tahliye edildi. Tahliye olur olmaz, kuaföre gittiği öğrenilen Nihal Candan bu kez de Nişantaşı'nda dolaşırken görüntülendi. 

37 Kiloya Dusmesi Sebebiyle Tahliye Edilen Nihal Candan Nisantasi Nda Ortaya Cikti L Boi S

Candan'ın Nişantaşı'nda çekilen görüntülerine sosyal medyada tepki yağdı. SnobMagazin'de yer alan habere göre; yorgun olduğu gözlenen ve bir arkadaşının koluna giren Candan, "Geçmiş olsun" sözlerine "Çok teşekkürler" karşılığını verdi.

Sosyal medyada ise kullanıcılar, tepki dolu mesajlar paylaştı. 

"DIŞARIDA RAHAT RAHAT GEZEBİLİYOR!"

37 kiloya düştü diye Nihal Candan'a gösterilmişti Hanımefendi Nişantaşı sokaklarında gezerken görüntülenmiş", "Bütün tutuklular aç kalarak Nihal Candan yasasından faydalanmak istiyorum diye dilekçe versinler", “Dışarıda rahat rahat gezebiliyor ama”, “İçeride yemek yiyemiyor diye dışarıda para yesin”, “Suçlu birisini nasıl rahat gezebilir?” gibi ifadelerle tepkilerini dile getirdi. 

Can Tunaboylu Hakim Karşısına Çıktı: Kasten Vurmadım! Can Tunaboylu Hakim Karşısına Çıktı: Kasten Vurmadım!

NE OLMUŞTU? 

Geçtiğimiz yıl fenomenlere yönelik düzenlenen operasyon kapsamında dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarından Nihal ve Bahar Candan kardeşler de gözaltına alınmıştı. Ucuz otomobil vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütü ile birlikte hareket ettikleri öğrenilen Candan kardeşler, 14 Kasım 2023'te gözaltına alınmıştı. İki isim de 16 kasım günü tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Nihal Candan cezaevinde 'anoreksiya nevroza' isimli 'yemek yiyememe hastalığı'na yakalanınca 37 kiloya kadar düşmüş, sağlık sorunları gerekçesiyle de 5 buçuk ay kaldığı cezaevinden tahliye edilmişti. 

Kaynak: Snob Magazin