10:06 EKONOMİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı sektör sektör yürüttüğü vergi incelemelerini tamamlamaya başladı. İlk sonuçlar demir-çelik sektöründe alındı. 2 firmaya 7 milyarlık rekor ceza geldi.

09:55 ASAYİŞ

Kocaeli'de uçuruma düşen bir kamyonette hayatını kaybeden 18 yaşındaki Rümeysa Meriç Özcan'ın cinayet kurbanı olduğu ortaya çıktı.

09:44 GÜNDEM

MTV ve vergi dahil birçok amme alacağı için uygulanan gecikme zammı oranı için yeni bir karar alındı. Kamu alacakları için gecikme zammı ve tecil faiz oranları yükseltildi.

09:38 GÜNDEM

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrası Türkiye'de ilan edilen milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indirildi.

09:34 GÜNDEM

AB Komisyonu, Schengen vize yenileme ücretlerine yüzde 12 zam yaptı. Yeni zamla beraber vize yenileme ücreti yetişkinler için 90, 6-12 yaş arası çocuklar için ise 45 Euro'ya yükseltti. Yeni tarife 11 Haziran'dan itibaren geçerli olacak.

09:23 BURSA

Bursa’da hayat kurtarmak için olaylara giderken hız yapan 112 acil servis ambulanslarına hız koridorlarında yazılan radar cezaları haberin medyada yer almasının ardından iptal edilmeye başlandı. Bursa Valiliği, Emniyet Müdürlüğü'ne Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan başvurular sonrası tüm ihlal cezalarının istisnasız iptal edildiğini açıkladı.

09:16 BURSA

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde TOKİ 4.etap projesinin yanında inşasına başlanan 5. etap 166 adet konuttan oluşan yeni projenin inşaatında 8 bloktan 6’sında kaba inşaatta sona gelindi. Projenin 2025 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.

09:06 ASAYİŞ

Bursa'nın İnegöl ilçesi mobilya sanayiinde faaliyet gösteren 2 katlı mobilya imalathanesinde yangın çıktı. Alevlere müdahale eden ekiplerce yangın, 1 saat içerisinde kontrol altına alındı.

08:56 ASAYİŞ

Bursa’da evine girdiği esnada eski eşi tarafından 6 yerinden bıçaklanan kadın, çektiği video ile yaşadığı olayı anlattı. Eski eşinin serbest bırakılmasına tepki gösteren kadın, “Öldükten sonra gelen adalet adalet değildir” dedi.

08:41 ASAYİŞ

Bursa’da taksi şoförü Yunus Yüksel (35), aracına müşteri olarak aldığı 19 yaşındaki şüpheli tarafından 20 yerinden bıçaklanarak gasp edildi. Yunus Yüksel'in yakınlarının hastanede bekleyişi sürüyor. Öte yandan Yunus Yüksel'in yaklaşık 20 gün önce kız çocuğunun olduğu öğrenildi