Yeni seçilen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye binasının üçüncü katında yer alan başkanlık makamı, özel kalem ve sekreterliğin bulunduğu odaların özel bir ekip tarafından arandığını ve odalarda “böcek” olarak bilinen dinleme cihazı bulunduğunu söyledi.

6 cihaz bulundu

Türkiye'de Hızlı Ticaretin Hacmi Yüzde 99 Arttı! Türkiye'de Hızlı Ticaretin Hacmi Yüzde 99 Arttı!

Odalarda dört dinleme cihazı ve iki kameranın bulunduğunu belirten Köksal, öncelikle konuya dair söylentiler duyduklarını, daha sonra da odaları tarattıklarını söyledi, “Belediye başkanı seçilip mazbatayı aldıktan sonra makamlarda dinleme cihazlarının olduğu, kameraların olduğu yönünde çok ciddi söylentiler duydum. Hem belediye içinden hem de dışında çok ciddi duyumlar aldım. Şüphelenmeye başladım ve bayram boyunca da belediyeye gelip gittik ama şüpheler ciddi bir şekilde artınca bir tarama yapılmasını istedim. Ne var ne yok ortaya çıksın istedim” dedi.

“Her yeri taratıyoruz”

Odaların dün (17 Nisan) tarandığını belirten Köksal, “Dinleme cihazları, görüntü cihazlarıyla ilgili raporlama yapılacak. Başka bir yerde de varsa bulunup çıkartılması için çalışma yapıyoruz” diye konuştu. Köksal, “böcek”lerin tespitinin çok zor olduğunu vurguladı, “Elimizden geldiğince bulmaya çalışacağız. Bundan sonra belediye böyle şeylerin yaşanmaması için gereken tedbirleri alacağız” dedi.

Kaynak: ANKA