SERHAT HALLAÇ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebbiyle Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde basın mensuplarına özel bir program gerçekleştirdi. Bursalı gazetecilerin katıldığı bu akşama Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Ak Parti Bursa milletvekilleri Refik Özen, Ahmet Kılıç, Emel Gözükara Durmaz, Osman Mesten, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürü Ali Fuat Gölbaşı ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Ünlü Sanatçı Yıldız Tilbe, Bursa'da Fırtınalar Estirdi! Ünlü Sanatçı Yıldız Tilbe, Bursa'da Fırtınalar Estirdi!

TOPLUMU AYDINLATMA SORUMLULUĞU ZOR İŞ

Programa katılan bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Aktaş sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin dört bir yanında büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarına teşekkürlerimi iletiyorum. Çok zor bir görev icra ediyorsunuz. Bana ne olmak isterdiniz dediğinizde onlardan birine gazetecilik diyorum. Toplumu aydınlatma sorumluluğu çok zor bir iş. Gelişen teknoloji ile birlikte bilginin çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Eskiden biz haberleri 2 gün sonra görüyorduk artık o olayın 30 saniye sonra, bir dakika sonra bütün dünyaya yayılmaması için hiçbir gerekçe yok. Bazen doğru habere ulaşmak ne kadar mümkün? Gazeteciliğin de önemi burada ortaya çıkıyor. Bu vesileyle siz basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

TEK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ

Seçimlerle ilgili iddialı konuşan Aktaş, "Bir önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de tek rakibimiz kendimiziz. Karşımızdakiler doğru olmayan iddialarla gündemi meşgul etmekten başka bir şey yapmıyorlar. Bize yaptıkları eleştirilerden içi boş senaryolar dışında hiçbir şey göremiyoruz. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla asılsız iddialar başlıyor. Şimdilerde de en borçlu belediye iddialarını ortaya attılar. Pandemi dönemi tüm dünyayı yakıp savurdu. Küresel ekonomik sorunlar, ülkemizde yaşanan 6 Şubat depremi malum. Tüm bunlara rağmen bir taşın üstüne bir tane daha koyabilir miyiz diye düşündük ve çalıştık. Biz laf üretmiyoruz biz sorunları çözüyoruz. Göreve geldiğimde bütçenin 1.34’ü kadar borcumuz vardı şu anda bu borç 0.34’e düşürdük. Geçen seçimlerde olduğu gibi emin adımlarla yürüyeceğiz."

DSC03017

Editör: Cüneyt ALKIŞ