Almanya'da 14 Haziran-14 Temmuz'da 10 farklı şehirde düzenlenecek EURO 2024'te birçok golcü isim sahneye çıkacak.

Avrupa futboluna damga vurmuş oyuncuların gol yollarında yarışacağı organizasyonda Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun ismi dikkati çekiyor.

EN GOLCÜ RONALDO

EURO 2024'te mücadele edecek 24 takımın golcüleri arasında en ön sırada yer alan isim Portekizli Cristiano Ronaldo. Portekiz Milli Takımı tarihinin en çok gol atan ismi Ronaldo, turnuvada da birçok rekoru elinde bulunduruyor.

Ronaldo, 130 golle turnuvada yer alacak golcüler içinde milli takımına açık ara en fazla skor katkısı veren isim olarak ön palana çıkıyor. Şampiyona tarihinde ise 14 golle açık ara en golcü isim.

Turnuvada yer alan aktif futbol hayatına devam eden en golcü oyuncular ise şöyle:

Ronaldo-14

Griezmann-7

Morata-6

Lukaku-6

Schick-5

Lewa-5

Perisic-4

Kane-4

Shaqiri-4

SON GOL KRALLARI

Turnuvalarda şampiyondan sonraki en önemli ünvan gol krallığı. Son şampiyonalara baktığımızda her turnuvada farklı bir ismin gol kralı olduğu görülüyor. İşte son turnuvaların gol kralları:

EURO 2020: Cristiano Ronaldo

EURO 2016: Antoine Griezmann

EURO 2012: Fernando Torres

Sakarya Geyve'de 'Yaz Spor Okulları' açıldı Sakarya Geyve'de 'Yaz Spor Okulları' açıldı

EURO 2008: David Villa

EURO 2004: Milan Baros

TÜRKİYE ADINA EN GOLCÜ SEMİH ŞENTÜRK

Organizasyonda Türkiye adına gol yollarında en etkili isimleri Kenan Yıldız, Barış Alper Yılmaz, Semih Kılıçsoy ve Cenk Tosun olacak.

A Milli Takımın Avrupa Şampiyonasında en golcü ismi 3 golle Semih Şentürk. Onu 2 golle Nihat Kahveci, Arda Turan ve Hakan Şükür takip ediyor.

Editör: Haber Merkezi