HABER MERKEZİ/ SAYFA16

Yenişehir ilçesi ile İznik ilçesini birbirine bağlayan ve kilometrelerce uzunlukta rampadan oluşan yolda yaşananlar film sahnelerini aratmadı.

43 yaşındaki Ersoy Öztepe’nin kullandığı 16 NLY 23 plakalı beton mikserinin, yokuş aşağı indiği sırada freni patladı. Bu sırada 500 metre önünde seyir halinde olan 16 NRE 81 plakalı beton mikserinin şoförü Mehmet Zeki Çölbay, arkasından selektör yaparak ve korna çalarak gelen beton mikserinin frenlerinin patladığını anladı. Kaçmak yerine faciaya neden olması muhtemel kamyonu durdurmayı seçen Çölbay, bir miktar hızını arttırarak, arkasındaki beton mikserinin önüne geçip kendisine arkadan çarpması için çabaladı.

KONTROLDEN ÇIKIP DEVRİLDİ
Hızla gelen beton mikserinin önüne geçen ve kendisine çarparak yavaşlamasını sağlayan Mehmet Zeki Çölbay, aynı zamanda da frene basarak her iki beton mikserini de durdurmaya çalıştı. Bu sırada çarpmanın şiddetiyle kontrolden çıkan freni patlayan beton mikseri yoldan çıkarak devrildi. Şoför Ersoy Öztepe kaza sonrası hayatını kaybederken, onu durdurmaya çalışan şoför Mehmet Zeki Çölbay ise yaralandı.

ÖNÜNE GEÇMESEYDİ BÜYÜK FACİA YAŞANABİLİRDİ
Kaza sonrası ihbar üzerine bölgeye çok sayıda kurtarma ve sağlık ekibi ile birlikte Jandarma ekibi sevk edildi. Yolda geniş güvenlik önlemleri alınırken, hayatını kaybeden Ersoy Öztepe’nin cenazesi morga kaldırıldı. Yaralanan Mehmet Zeki Çölbay ise olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Devlet Hastanesine sevk edildi. Kazayı gören ve yardım etmek için duran onlarca vatandaş, tarihi İznik ilçesine giden ve Pazar günü olması nedeniyle oldukça yoğun olan karayolunda beton mikserinin durdurulamamış olmasıyla büyük bir facianın yaşanabileceğine dikkat çekti.

Denizden Cansız Bedeni Çıkarılan Adem Akgül Hakkında Şoke Eden Detay! Denizden Cansız Bedeni Çıkarılan Adem Akgül Hakkında Şoke Eden Detay!