Netflix Türkiye fiyatlarına zam

Her gün fiyat değişimlerin olduğu Türkiye’de bir zam da Netflix’ten geldi. Geçtiğimiz ay dünya genelinde fiyat artışına giden Netflix, ülkemizde de fiyatlarına zam yaptı.

Netflix Türkiye fiyatlarına zam

Netflix'in yayın planında temel plan olarak sunduğu paket, 26,99 TL'den 37,99 TL’ye, standart plan 40,99 TL’den 57,99’a ve özel plan da 77,99 olarak açıklandı. Buna göre Netflix yaklaşık yüzde 40 oranında zam yapmış oldu.

Netflix'den yapılan açıklamada, "Yeni üye olacak kullanıcılarımız için yeni ücretler geçerli olacak, mevcut üyelerimizin tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacaktır" denildi.

Gözler yeni platformlarda

Netflix’in zammı sonrası gözler diğer platformlara çevrildi. Son yıllarda Türk ve yabancı pek çok video platformu Türkiye’de yayın yapmaya başlamış ve son olarak dünyanın en büyük video platformlarından Disney+ da Türkiye piyasasına gireceğini açıklamıştı. Disney+ 14 Haziran'da Türkiye'de yayına başlıyor. Platformun Türkiye’deki üyelik ücreti aylık 34,99 TL olarak belirlendi. Gain, Exxen, Blu Tv gibi platformların fiyatlarında değişikliğe gidip gitmeyeceği merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER