Türkiye tarihinin en büyük veri sızıntısı iddiası

Web Tekno’nun haberine göre; bir grup hacker, birçok firma kurumundan Türkiye’deki çoğu kişinin telefon ve adres bilgilerine ulaştığını öne sürdü.

Türkiye tarihinin en büyük veri sızıntısı iddiası
banner58

Türkiye’de genellikle son yıllarda görülmeye başlanmış, hack olaylarının bir yenisi eklendi iddiası herkesi endişelendirdi. Teknoloji haber editörleri Recep Baltaş ve Mesut Çevik, yaptıkları son açıklamada; Türkiye tarihindeki en büyük veri sızıntılarından biri olabileceğini söyledi.

ÖNEMLİ İSİMLER DE VAR

Yazar Recep Baltaş, twitter hesabında yaptığı paylaşımda; "Aktörler, şarkıcılar, futbolcular, siyasi şahsiyetler gibi pek çok ünlü isim de dahil olmak üzere her Türk vatandaşının kişisel bilgilerinin ellerinde bulunduğunu iddia ediyorlar" açıklamasında bulundu.

Bir diğer iddia sahibi Mesut Çevik de şu açıklamayı yaptı: "Malum sitenin verilerini çaldığı iddia eden Hacker’ın paylaştığı veriler içinde Türkiye'nin önde gelen ailelerinden isimler de var. WhatsApp görüntülerindeki kişilerin profil fotoğrafları, Hacker'in paylaştığı görüntülerdekinden farklı. Kısacası şu an bir iddia var ortada"

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2022, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER