Denizden Cansız Bedeni Çıkarılan Adem Akgül Hakkında Şoke Eden Detay! Denizden Cansız Bedeni Çıkarılan Adem Akgül Hakkında Şoke Eden Detay!

Olay, Salihli ilçesi Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokak'taki apartmanda meydana geldi. Bina sakinleri, saat 08.00 sıralarında apartmanda oturan Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez'i asansörde hareketsiz buldu. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. İncelemede, anne ile kızının hayatını kaybettiği belirlendi. Olay ile ilgili soruşturma başlatılırken, anne ve kızın vücudunda herhangi bir kesici ve delici alet yaralanması olmadığı öğrenildi. Anne ve kızın boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Soruşturma komşuları Atalay Yüksel üzerine yoğunlaştı.

SIK GÖRÜŞÜYORLARMIŞ

Öyle ki anne ile kızın komşuları Atalay Yüksel ile sık sık görüştükleri ortaya çıktı. 5 katlı binanın 4. katında duran asansördeki cesetlerde ayakkabıların bulunmadığını ve evlerinden taşınmış olduklarını değerlendiren dedektifler sokağı gören kameraları incelemeye aldı. Görüntülerde anne kızın komşusu 57 yaşındaki Atalay Yüksel'in telaşlı bir şekilde apartmandan çıktığı anlaşıldı. Sabah saatlerinde önce İzmir'e ardından uçakla Ankara'ya gittiği belirlen Atalay Yüksel, gözaltına alındı. Hemen Salihli'ye getirilen Atalay Yüksel, çapraz sorguda kan donduran cinayetin tüm detaylarını anlattı.

Atalay Yüksel ifadesinde, Devrim Güler ile ilişki yaşamak istiyordum. Ancak Doğa Etyemez, bu olaydan haberdar oldu ve bana tepki göstererek annesinin peşini bırakmamı istedi. Doğa'nın bu olayı öğrenmesi üzerine dairelerine çıktım, kapıyı Doğa açtı. Bana bağırıp çağırmaya başladı. Apartmandakilerin duyacağı endişesiyle zorla eve girip kapıyı kapattım, yanımda getirdiğim telle Doğa'yı boğarak öldürdüm. Sonra cesedini yatak odasına sakladım. Yaklaşık 2 saat sonra Devrim geldi. Odadan çıkıp onu da telle boğdum. Sonra her ikisinin de cesedini asansöre taşıdım ve 4. kata gönderdim. Sabah bilet alarak trenle önce İzmir'e, ardından yine bilet alarak uçakla Ankara'ya gittim" diyerek kan donduran cinayeti anlattı.

1 YIL ÖNCE TAŞINMIŞLAR

Olay sırasında apartman ve çevre sakinlerinin çığlık ve bağrışma sesi duydukları ancak bunu aile için bir tartışma olarak yorumladıkları, bu nedenle polisi aramadıkları öğrenildi.

Bir fabrikada çalışan anne Devrim Güler'in ilk eşinden iki kızı, ikinci evliliğinden ise 6 yaşında bir oğlu olduğu, ikinci eşinden de boşanmak için dava açtığı öğrenildi. Devrim Güler ile Atalay Yüksel'in yeni yapılan apartmana yaklaşık 1 yıl önce taşındıkları öğrenildi. 14 Kasım'da 18 yaşına girdiği belirtilen lise eğitimi gören Doğa Etyemez'in başarılı bir öğrenci olduğu ve avukat olmak istediği öğrenildi.