Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ihtiyaç sahibi emeklilere Kurban Bayramı Destek Çeki vereceğini açıkladı.

Bozbey’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Merhaba sevgili Bursalılar;

Sizlere bir müjde daha vermek için karşınızdayım. Bursamızı sosyal belediyecilikle buruşturmanın ve sözlerimizi bir bir tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde sadece gençlerimizi değil, olgun gençlerimizi de unutmadık. Emeklilerimizin bütçesine katkı sunma ve bir nebze de olsa harcamalarına destek olmak adına harcamalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda ihtiyaç sahipleri emeklilerimize 2 bin TL destek çeki dağıtımına başlıyoruz.”

Emekliye Kurban Bayram Destek Çeki hizmetine kimler başvuru yapabilir?

Emekliye Kurban Bayram Destek Çeki' ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı alan 18 yaş ve üstü kişilerin bizzat başvuru yapması gerekmektedir.

Ön başvuru aşaması tamamlanan başvurularınız için siz ve sizinle aynı hanede yaşayan kişiler hakkında İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden araştırma yapılır. Başvurunuz ilgili verileriniz ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Yönetmeliği/Sosyal Destek Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kriterlere göre karara bağlanır.

Bursa'da Öğretmenlerin Karne Sevinci Gülümsetti! Bursa'da Öğretmenlerin Karne Sevinci Gülümsetti!

Başvuru, İnceleme ve Değerlendirme Süreci

1. Aşama 

Emekliye Kurban Bayram Destek Çeki Ön Başvuru Formunu dolduran kişilerin ön başvurusu alınmış olur ve kendisine “Ön Başvuru Numarası” verilir.

2. Aşama

Ön Başvuru Formuna girilen verilerin eksik ya da yanlış olması durumunda “Ön Başvuru Numarası” verilmiş olmasına rağmen BAŞVURU oluşturulmaz ve durum kişinin Ön Başvuru Formuna kaydettiği telefon numarasına SMS yoluyla bildirilir.

3. Aşama

Başvurusu kesinleşen müracaatçının bilgileri, ilgili Şube Müdürlüğü tarafından İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistemi ve diğer kamu kurum / kuruluşlarının veri tabanı üzerinden araştırılır. Gerekli görülmesi halinde müracaatçı ile telefon görüşmesi yapılır veya ikamet adresinde inceleme gerçekleştirilir.

4. Aşama

Başvurular Sosyal Destek Hizmetleri Yönetmeliği ve/veya Sosyal Destek Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kriterlere göre değerlendirilir. Değerlendirme sonucu kısa mesaj (SMS) yoluyla müracaatçıya bildirilir.

Editör: Meryem TORUN