Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının tanıtım toplantısı Mütareke Meydanı’nda Mudanyalıların yoğun katılımı ve büyük coşkusuyla gerçekleştirildi.

Metrobüs müjdesi

Bursa'da Bu Köyden Şeker Hastalığına İyi Gelen Su Fışkırıyor Bursa'da Bu Köyden Şeker Hastalığına İyi Gelen Su Fışkırıyor

Mudanya ile ilgili projelerini açıklayan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, metrobüs ve kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Bozbey, "Ulaşımla ilgili sorun yaşıyorsunuz. Size bir müjde, ilk defa burada açıklıyorum. Mudanya'ya metrobüs hattını getireceğiz. Mudanyalılara, Bursalılara sürpriz!” dedi.

Mudanya’nın ulaşım, otopark ve deprem gibi sorunlarının olduğuna dikkat çeken Bozbey, şöyle konuştu: “AK Parti yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya’ya üvey evlat gibi davrandı. Ama biz önemsiyoruz. Herkes eşit ve adil bir şekilde hizmet alacak. Mudanya’daki ulaşım sorunlarını çözeceğiz. Depremle ilgili hazırlıklarımıza hızlıca başlayacağız. Kentsel dönüşüm ile Mudanya’yı depreme dayanıklı bir kent haline getireceğiz. Mudanya’nın denizini temizleyerek insanlarımızın gönül rahatlığı ile denize girebileceği bir yer haline getireceğiz. Üreten kadınlarımıza destek vereceğiz. Sorunlara vakıfız, çözümleri biliyoruz. Biz bilime inanıyoruz. Onun için yaptığımız işler doğru oluyor.”

Deniz Dalgıç'a destek

Seçim otobüsünün üstüne Mudanyalıların büyük sevgi gösterileri ve “Mudanya seninle kazanacak” sloganları eşliğinde çıkan CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, “Biz; mübadelesine, mücadelesine, mütarekesine saygı gösterenlerdeniz. Poyrazına, imbatına, mis gibi havasına gönül verenlerdeniz. İncirinin, üzümünün, zeytinin, taşının, toprağının anlamını bilenlerdeniz. Tarihiyle, tarımıyla, turizmiyle, Mudanya’nın hak ettiği değeri görmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Mudanya’yı hak ettiği yere getirmek, değişimi inşa etmek için yola çıktık” dedi. “Mudanya huzurdur, saygıdır, berekettir, bilgeliktir. Mudanya mütarekedir, barıştır ama hepsinden önemlisi Mudanya cumhuriyettir. Mudanya, savaş alanlarında kazandığımız zaferlerden sonra masadan başımızın dik ayrıldığı yerdir. Bu yüzden hepimizin Mudanya’ya vefa borcu var.” diye konuştu.

Dalgıç, Mudanya için önceliklerini şöyle açıkladı: “Belediye başkanının görevi halkın sağlık, huzur, mutluluk ve refahını sağlamaktır. Can güvenliği olmayan, geçim derdi olan bir halk mutlu olabilir mi? O nedenle bizim birinci önceliğimiz Mudanya’yı deprem dirençli bir kent haline getirmek olacak. İkinci önceliğimiz ise gelir düzeyini yükseltmek. Bunun için maddi kaynağa ihtiyacımız var ama bunu uzakta aramayacağız. Tarihimiz, kültürümüz, tarımımız ve denizimiz var. Şimdi de Deniz’iniz var. Deniz’inizin hayalleri, umutları var. Mudanya’yı dünya çapında bir tarım ve turizm kenti yapacağız. Çünkü sizlere çok güveniyorum. Birlikte kazanırız, birlikte başarırız.”