HABER MERKEZİ

Bursa’da inşa edilen ve 2019 yılının Temmuz ayında hasta kabul etmeye başlayan Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri olan Bursa Şehir Hastanesinde büyük bir skandal yaşandığı ortaya çıktı.  Şehir hastanesinin depolarında tutulan ve ihtiyaç halinde hasatalarda kullanılmak üzere hazır bekletilen bazı ameliyat malzemeleri üzerinden vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Başta damar kapama ve yakma işlemlerinde kullanılan tıbbi malzemeler olmak üzere çok sayıda ameliyat malzemesi, olmayan hayali hastalarda kullanılmış gibi gösterildi. Depo stoklarından düşülen malzemelerin, Medikal malzeme ticareti yapan bir firmaya satıldığı anlaşıldı. Bir ihbar üzerine harekete geçen Emniyet Ekipleri, teknik ve fiziki takip başlattı. 

4 KİŞİ YAKALANDI


Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri düzenledikleri eş zamanlı operasyonda, hastane görevlisi D.B. (43), A.H.A. (40) ve C.G. (38) ile tıbbi medikal ürünleri satın alıp ticaretini yaptığı belirlenen C.I. (38) gözaltına alındı. Şüphelilerin depo olarak kullandığı iş yerinde yapılan aramada Bursa Şehir Hastanesi’ne ait olduğu tespit edilen, 22 Milyon TL değerinde tıbbi medikal malzeme ele geçirildi.

18 Yaşındaki Rümeysa'yı Öldürüp Kaza Süsü Vermek İçin Araca Bağlayıp Uçurumdan Attı 18 Yaşındaki Rümeysa'yı Öldürüp Kaza Süsü Vermek İçin Araca Bağlayıp Uçurumdan Attı

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden hastane görevlisi D.B. ve A.H.A. ile tıbbi medikal ürünleri satın alıp ticaretini yapan C.I. çıkarıldığı mahkemece ‘zimmet ve nitelikli dolandırıcılık’ suçundan tutuklanırken, hastane görevlisi C.G ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Editör: Meryem TORUN