Bursa'da 90 okuldaki güçlendirme bitti. Okulların açılması bekleniyor.

Bursa Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, "Bursa'da 90 okuldaki güçlendirme bitti. 650 bin öğrenci ders başı yapacak" dedi.

Bursa'da 90 okuldaki güçlendirme bitti. Okulların açılması bekleniyor.
banner58

Bursa’da 650 bine yakın öğrenci için 12 Eylül’de ilk ders zilinin çalacağını ifade eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, “Bursa genelinde yaklaşık 110'a yakın okul binamızın 90'nın güçlendirmesi tamamlandı. Bu da okullarımızın yaklaşık yüzde 85'inin güçlendirme işleminin tamamlanması anlamına geliyor. Geriye kalan okullarımızın güçlendirme işlemlerini ise 2022 yılı sonuna kadar tamamlamış olacağız. Milli Eğitim Bakanlığı Bursa’nın ihtiyacı olan 100 okulun 70’i için 2,5 milyarlık bütçe desteği verecek” dedi.

Bursa'da 650 bine yakın öğrencinin 12 Eylül’de ders başı yapacağını ifade eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, “Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Öncelikle öğrencilerimiz çok özledik. Okullarımız onlarla hayat buluyor. Bursa’da eğitim öğretim faaliyetleri çok güzel gidiyor. Bakanlığımızın bu sene eğitim öğretim hazırlıklarını çok önceden başlatması bizleri çok memnun etti. Bu yıl ilk defa temel eğitim okullarında okul temelli bütçe uygulaması gerçekleştirildi. Okullarımızın istediği bütün giderler, bütün küçük büyük onarım ödenekleri okullarımıza çok önceden gönderildi. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları da çok hızlı bir şekilde ilerledi” diye konuştu.

Bursa’da en kısa sürede tekli eğitime geçmeyi arzu ettiklerini ifade eden Serkan Gür, “Güçlendirmesi bu yıl içerisinde tamamlanan okullarımız 12 Eylül'de öğrencilere kapılarını açmış olacak. Yürütülen her türlü çalışma, çocuklarımızın güvenliği ve hak ettikleri daha iyi eğitim ortamlarına sahip olabilmeleri adına yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son Bursa ziyaretlerinde 70'e yakın okul yatırımını şehrimize kazandırdı. Bu Bursa için çok büyük bir rakam ve 2,5 milyar liralık bütçe anlamına geliyor. Yeni yatırımlarımızın çalışmalarıyla ilgili bütün bütçelerimiz hazır. En kısa sürede Bursa’da tekli eğitime geçmeyi çok arzu ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2022, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER