Bursa’da insan boyunda balık yakalandı

YSM BURSA'DA 30 YIL SONRA İNSAN BOYUNDA BALIK YAKALANDI BURSA'NIN İZNİK GÖLÜNDE BOYU 2 METREYE ULAŞAN BALIK YAKALANDI (FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ) MEHMET BULDU BURSA (İHA) - BURSA'NIN İZNİK GÖLÜNDE 30 YIL SONRA BOYU 2 METREYİ BULAN BALIK YAKALANDI. VATANDAŞLAR DEV BALIKLA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ. SON YILLARDA JANDARMA EKİPLERİNİN İZNİK GÖLÜNDE ALDIĞI ÖNLEMLER VE TEDBİRLER SONUCUNDA BOYLARI 2 METREYE ULAŞAN BALIKLAR ÇIKMAYA BAŞLADI. İZNİK'Lİ BİR BALIKÇININ ATTIĞI AĞLARA TAKILAN 2 METRELİK TATLI SU BALIĞI İSE VATANDAŞLARIN İLGİSİNİ ÇEKTİ. BAZI VATANDAŞLAR İNSAN BOYUNDA OLAN BALIKLA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ. İZNİK HALKI İSE JANDARMA EKİPLERİNİN GÖLDE UZUN ZAMANDIR YAPTIĞI DENETİMLER VE ALDIĞI ÖNLEMLER KARŞISINDA GÖLÜN YENİDEN BEREKETLENDİĞİNİ BELİRTEREK EN SON BU BOYDA BALIĞI 30 YIL ÖNCE GÖRDÜKLERİNİ BELİRTTİ. (HG

Bursa’da insan boyunda balık yakalandı

İznik Gölü’nde kaçak avcılığın önüne geçilince 30 yıl sonra boyu 2 metreyi bulan balık yakalandı. Vatandaşlar dev balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Son yıllarda jandarma ekiplerinin İznik Gölünde aldığı önlemler ve tedbirler sonucunda boyları 2 metreye ulaşan balıklar çıkmaya başladı. İznik’li bir balıkçının attığı ağlara takılan 2 metrelik tatlı su balığı ise vatandaşların ilgisini çekti. Bazı vatandaşlar insan boyunda olan balıkla hatıra fotoğrafı çektirdi.

İznik halkı ise jandarma ekiplerinin gölde uzun zamandır yaptığı denetimler ve aldığı önlemler karşısında gölün yeniden bereketlendiğini belirterek; en son bu boyda balığı 30 yıl önce gördüklerini öne sürdüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER