Dünyanın en iyi 10 stat projesinden biriydi. Şimdi 2. Lig maçı oynanamıyor

The Telegraph gazetesinde dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi arasında gösterilen, futbolseverlerin büyük ilgi ile takip ettiği ve 37 milyon takipçisi olan dünyaca ünlü sosyal medya hesabı 433 tarafından sürekli paylaşılan Timsah Park’ta maç oynamaya TFF izin vermedi.

Dünyanın en iyi 10 stat projesinden biriydi. Şimdi 2. Lig maçı oynanamıyor
banner58

HABER MERKEZİ / SAYFA16

Mimarisiyle dünyanın sayılı statları arasında gösterilen ancak açıldığında beri eksikleri bir türlü giderilmeyen Timsah Park’da 2. lig maçı bile oynanamıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, hafta sonu başlayacak 2. Lig maçları öncesi, maçların oynanacağı stadyumlarda incelemelerde bulundu. Bunun neticesinde Bursaspor’un maçlarını oynadığı 44 bin kapasiteli Timsah Park’ta zeminin yetersiz bulunmasından dolayı maç oynanabilir raporu çıkmadı.

Timsah Park ya da bir diğer adıyla Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu, Bursaspor Süper Lig’deyken 21 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açıldıktan sonra stadyumun otoparkı, sosyal donatı alanları, fiziki özellikleri, sosyal mekanları gibi eksikleri bir türlü giderilemedi. Dönem dönem stadyumda hırsızlık ve yangın olayları da yaşandı.

8 yıl sonra milli maç verildi

Bursaspor’un alt liglere düşmesiyle birlikte maddi gücünün daha da azalması sonrası stadyum bakımı iyice boşlandı. 44 bin kapasiteli stadyumun açılışının üzerinden tam 8 yıl geçtikten sonra ancak 2023 yılının Mart ayında milli maç verildi.

Zamanında, The Telegraph gazetesinde dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi arasında gösterilen, Futbolseverlerin büyük ilgi ile takip ettiği ve 68 milyon takipçisi olan dünyaca ünlü sosyal medya hesabı 433 tarafından paylaşılan Timsah Park’ta şimdi 2. Lig maçı oynanamıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2023, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER