Fadıllı’nın çehresi değişecek

Nilüfer Belediyesi, Fadıllı Mahallesi’nde çevre düzenlemesi çalışmaları yapıyor.

Fadıllı’nın çehresi değişecek
banner58

Nilüfer Belediyesi, Fadıllı’da çevre düzenlemesine ilişkin projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Mevcut dokunun korunacağı projede Uluabat Gölü kıyısında yer alan sosyal tesis alanında birtakım değişiklikler yapılacak. Futbol sahası yenilenecek. Çocuk oyun alanları ve lavanta bahçeleri kurulacak. Gelenlerin sosyalleşebilmeleri için piknik masaları kurulacak, meydan oluşturulacak. Günlük ihtiyaçların karşılanacağı kafeterya yenilenecek. Stres atmak ve spor yapmak isteyenler için doğa içinde yürüyüş yolları hazırlanacak.

Çadır ve Kamp Alanı Oluşturulacak

Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde ise çadır kamp alanı ve etkinlik alanı oluşturulacak. Altyapı geliştirilecek, çiçek bahçeleri yapılacak. Yamaç paraşütü iniş alanının modernize edileceği çalışmada gezinti yolu ve bisiklet yolları da yer alacak.

İlaçsız Tarım Yapılacak

Fadıllı Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ilgili birim müdürleriyle projenin detaylarını konuştu. Saha ziyaretinin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Erdem, bölgede daha önce yapılmış ancak kullanılmayan bir kafeteryanın bulunduğunu hatırlatarak, buranın yenilenerek, Nilkoop bünyesinde faaliyet göstereceğini açıkladı.

Projede bostanın da yer aldığını ifade eden Başkan Erdem, “Burada mevsimlik sebzelerin yetiştirilmesine yönelik bir çalışmamız var. Vatandaşlar kendi elleriyle topladıkları sebze, meyveleri yeme şansına sahip olacaklar. İlaçsız tarımın nasıl yapıldığını buradaki vatandaşlarımıza anlatmış olacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER