Karacabey, kurtuluşunun 100. yılını kutluyor

14 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulan Karacabey, kurtuluşunun 100. yılını kutluyor.

Karacabey, kurtuluşunun 100. yılını kutluyor
banner58

Karacabey’in kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen program, hafta sonu Harmanlı Tarım Şenliği ile başlamıştı. Önceki akşam Cumhuriyet Meydanında başlayan gösterilerin ilki Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarihi Mehteran Takımı’nın konseri ile başladı. Karacabeylilerin yoğun ilgi gösterdiği konserin ardından ise Bursa’nın marka değerlerinden Karagöz-Hacivat oyunu seyircilerle buluştu.

Konserlere yoğun ilgi.

Geçtiğimiz yıllarda, “O Ses Türkiye” programındaki performansı ile büyük beğeni toplayan Karacabeyli Furkan Kesat, Cumhuriyet Meydanında verdiği konser ile gönülleri fethetti. Yanı sıra Türk pop müziğinin yeni ve beğenilen isimlerinden İlyas Yalçıntaş da sergilediği performansla Karacabeylilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

İnteraktif şov beğeni topladı

Furkan Kesat’ın ardından sahnede interaktif şovuyla Doğukan Alsay sahne aldı. Birbirinden renkli ve enerjik performansı ile gençleri eğlendiren Alsay, seyircinin de dahil olduğu keyifli bir program gerçekleştirdi. Programın sonunda ise kardeşlik halayı için meydana inen Alsay, yüzlerce Karacabeyliden oluşan ‘Kardeşlik Halayı’ ile programını sonlandırdı.

Öte yandan, 14 Eylül Kurtuluş Günü ise resmi töreni Belediye Başkanı Ali Özkan'ın katılımıyla, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti. Kardeş şehir olan Sırbistan Prijepolje şehrinin halk oyunları gösteri ekibi de programda yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER