Meteoroloji yağışlı hava için tarih verdi

Eyyam-ı Bahur Bursa’da hafta sonu da etkili olmayı sürdürürken Meteoroloji’nin yeni tahmin raporuna göre bunaltıcı sıcaklık salı günü yağışlı havaya bırakıyor.

Meteoroloji yağışlı hava için tarih verdi
banner58

Meteoroloji tarafından 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde termometreler hafta sonunda 40 derece seviyelerinde seyrederken yeni haftada ise 10 dereceye yakın düşüşler görülecek.

Hafta sonunun son gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 21 derece seviyelerinde seyredecek. Gün içerisinde sıcaklık 40 derece seviyelerine kadar tırmanırken açık ve bol güneşli bir gökyüzüyle birlikte şehir genelinde kavurucu sıcaklık etkili olacak.

Yeni haftanın ilk iş gününde ise (PAZARTESİ) termometreler düşüşe geçerken sabah saatlerinde 20 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklığın 33 derece olması bekleniyor.

Haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 20 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Termometreler ise 31 derece seviyelerine kadar geriliyor.

Haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 20 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte yağış sonrası termometreler 27 derecelere kadar düşüyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2023, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER